PROMOCJE

Osoby rozpoczynające własną działalność gospodarczą, które zdecydują się na współpracę z nami  przez okres co najmniej 6 miesięcy, co zostanie udokumentowane standardową umową, mogą liczyć na 50% wynegocjonowanej ceny za prowadzenie ksiąg handlowych lub KPiR w kolejnych 3 miesiącach współpracy. Pomoc przy rejstracji podmiotu gospodarczego, w tym wypełnianie niezbędnych dokumentów i złożenie ich do odpowiednich urzędów przez nasze Biuro - to wszysto GRATIS!

Osoby zmieniające biuro rachunkowe, które zdecydują się na współpracę z nami przez okres co najmniej 12 miesięcy, mogą liczyć na pierwszy miesiąc rozliczeń GRATIS oraz upust w postaci 50% ceny określonej w umowie w kolejnych 2 miesiącach współpracy.

Nasi stali Klienci za każdego poleconego Klienta, który podpisze z nami umowę, otrzymają 1 miesiąc rozliczeń GRATIS!


TAGI

BIURO rachunkowe BYDGOSZCZ   tanie biuro podatkowe BYDGOSZCZ  usługi księgowe bydgoszcz KSIĘGOWOŚĆ BYDGOSZCZ biuro rachunkowe szwederowo dobre biuro rachunkowe BydgoszczTERMINARZ PODATNIKA

Prowadzenie działalności gospodarczej niesie za sobą konieczność rozliczeń z Urzędem Skarbowym, ZUSem, składania deklaracji itd. Oto najważniejsze terminy:

Daty Miesięczne

 • 7-go każdego miesiąca
  Zaplata zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, prawnych,umów zleceń oraz umów o dzieło.

 • 10-go każdego miesiąca
  Zapłata składekna ubezpieczenie społeczne,zdrowotne i Fundusz Pracy przez osoby fizyczne opłacające składki wyłącznie za siebie oraz złożenie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA.

 • 15-go każdego miesiąca
  Zapłata składekna ubezpieczenie społeczne,zdrowotne i Fundusz Pracy i FGŚP przez płatników niebędocych jednostkami budżetowymi (zakładami budżetowymi, gospodarczymi pomocniczymi) ani osobami fizycznymi opłacającymi składki wyłącznie za siebie oraz złozenie deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA i raportów imiennych.

 • 20-go każdego miesiąca
  Wpłata zaliczki miesięcznej na podatek dochodowy od osób fizycznych i prawnych z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia i umowy o dzieło.
  Zapłata podatku dochodowego rozliczanego w formie ryczałtu.

 • 25-go każdego miesiąca
  Zapłata podatku VAT i złożenie deklaracji VAT 7 za miesiąc poprzedni.Daty Roczne

 • 10 Stycznia
  Złożenie oświadczenia pracownika w celu rocznego rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok przez płatnika (PIT -12).

 • 20 Stycznia
  Oświadczenie o wyborze lub rezygnacji z opodatkowania liniowym podatkiem składane przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzoncych działalność gospodarczą.
  Zawiadomienie o wyborze lub rezygnacji z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidenconowanych.
  Zawiadomienie o wyborze kwartalanej metody opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych lub o rezygnacji z tej metody rozliczeń.
  Wniosek o zastowoswanie opodatkowania w formie karty podatkowej.

 • 31 Stycznia
  Złożenie deklaracji rocznej za rok ubiegły o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy składane Urzędom Skarbowym przez płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT- 4R).
  Ostateczne rozliczenie roczne ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za ubiegły rok (PIT-28).Daty Kwartalne

 • 25 I, IV, VII, X
  Zapłata podatku Vat i złożenie deklaracji VAT 7K za ubiegły kwartał.
  Informacja podsumowująca o dokonaniach wewnątrzwspólnotowych dostawach/nabyciach towarów (VAT-UE) za ubiegły kwartał.

W sytuacji kiedy dzień zapłaty lub złożenia deklaracji przypada na dzień wolny od pracy w takim przypadku przyjmujemy pierwszy dzień roboczy po dniu wolnym jako dzień zobowiązania.


Pomocne linki:www.mf.gov.pl Strona Ministerstwa Finansów, aktualne formularze podatkowe, system podatkowy w Polsce, wyjaśnienia Ministra Finansów, akty prawne.
www.vat.pl Podatek VAT w Polsce i VAT w UE: aktualne przepisy, orzeczenia, komentarze, porady, baza specjalistów, pomoce, deklaracje i przegląd prasy.
www.nbp.pl Narodowy Bank Polski - strona banku centralnego Rzeczypospolitej Polskiej; prezentuje historię, strukturę organizacyjną oraz dane z dziedziny bankowości i finansów.
www.zus.pl Strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zasady wypełniania dokumentów ZUS, aktualna wersja programu Płatnik.
www.prawo.lex.pl Polski serwer prawa.
www.infor.pl Portal prawno-gospodarczy Grupy Wydawniczej INFOR poświęcony jest zagadnieniom podatków, prawa i gospodarki.
www.gazetaprawna.pl Portal prawno podatkowy.
www.kprm.gov.pl Internetowa strona Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
www.trybunal.gov.pl Internetowa strona Trybunału Konstytucyjnego.
www.mps.gov.pl Internetowa strona Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
www.stooq.pl Serwis finansowy z wszystkimi informacjami niezbędnymi dla inwestora giełdowego.
Kalkulatory Źródło wielu przydatnych kalkulatorów.